0362 999 11 55

Samsun Özel Liman Hastanesi‘nin Kulak, Burun, Boğaz (KBB) bölümü olarak hem sizlerin sağlığı için hemde yaşam kalitenizi arttırabilmek için alanında uzman hekimlerle ve modern tıbbın imkan verdiği teknolojik cihazlarla tanı ve tedavi hizmeti veriyoruz.

Kulak Burun Boğaz hastalıkları başlığı altında pek çok hastalık mevcuttur. Tüm toplumlarda tedavi kurumlarına başvuran hastaların büyük bir yüzdesini bu hastalıklar oluşturur. KBB hastalıklarının önemli bir kısmı toplumsal ve mevsimsel özellikler gösterir. Bunlara örnek olarak üst solunum yolları enfeksiyonları, kulak ve boğaz enfeksiyonları ile alerjik nezle gibi hastalıklar sayılabilir. KBB hastalıkları polikliniğine başvuran hastaları özellikleri dolayısıyla pediatrik(çocuk) ve yetişkin olarak 2 gruba ayırmaktayız. Hastanemizde bu gruplarda yer alan tüm hastalıklar uzman doktorlarımız ve teknik donanımımız aracılığıyla titizlikle muayene ve tedavi edilmektedir.

Bu gruplarda yer alan hastalıklar (orta kulak iltihapları, akıntıları, tıkanıklıkları, ağrıları, orta kulakta sıvı toplanmaları, kulak zarı delikleri, işitme azlıkları, baş dönmeleri, çınlamalar, burun tıkanıklıkları, sinüzitler, geniz akıntıları, alerjik nezleler, bademcik ve boğaz ağrıları ve iltihapları, ses kısıklıkları, öksürük ve yutma bozuklukları, tükrük bezi hastalıkları boyunda yer alan şişlik ve kitleler) şeklinde özetlenebilir.

Samsun Özel Liman Hastanesi KBB bölümümüzde bu hastalıklarla ilgili tıbbi ve cerrahi tedaviler özenle yapılmaktadır. Bunlar arasına orta kulak iltihaplarına ve zar delinmelerine yönelik miringoplasti ve timpanoplasti, işitme azlığına yol açan kireçlenmelere-otoskleroz yönelik stapedektomi, kulak tüpü, dış kulak yolu kanal darlıkları, geniz eti ve bademcik için adenotonsillektomi, burun tıkanıklıkları ve eğrilikler için septoplasti-SMR , kronik sinüzit ve burun polipleri ile ilgili girişimler, ses kısıklığına yol açan nodül,polip, ödem ve diğer nedenlere yönelik ameliyatlar deneyimli ellerde başarıyla yapılmaktadır.